Česká fotbalová liga: Titul pro Slavii nebo Plzeň?

Nejvyšší možnou míru napětí zažije fanoušek českého fotbalu v sobotu 27. května od 17 hodin, kdy bude rozehráno poslední ligové kolo aktuálního ročníku ePojištění.cz ligy. Slavia a Plzeň si to na dálku rozdají o mistrovský titul, Mladá Boleslav s Teplicemi o kvalifikaci Evropské ligy. Nejdůležitější zápasy kompletního třicátého kola si rozebereme a přiblížíme si šance všech aktérů před rozhodujícím „dnem D“.

Budou se z titulu radovat hráči Slavie nebo Viktorie Plzeň?

Boj o titul: Slavia má vše ve svých rukou

Slavia Praha vede ligovou tabulku o dva body před Plzní a má lepší výchozí pozici před rozhodujícím zápasem, ke kterému do Prahy přicestuje Zbrojovka Brno. Ta ovšem nezamíří do Edenu, ale na původní slávistický stadion – Strahov, kde se utkání odehraje. Přednost před posledním domácím zápasem sešívaných dostalo pořádání hudebního koncertu, což bylo avizováno dlouho dopředu. Nicméně při současné situaci je to pro domácí poměrně nepříjemné a je otázkou, jak si se staronovým prostředím hráči poradí.

Viktoria Plzeň na svém stadionu přivítá Jihlavu a přestože domácím nemusí k zisku titulu stačit výhra, máji jeden velký trumf – lepší vzájemné zápasy se Slávií. Při tříbodové výhře Plzně tak nebude Slavii stačit bod za remízu, ale bude muset zvítězit. V každém případě je to právě Slavia, která se nemusí ohlížet na ostatní výsledky a v případě vítězství bude slavit titul ona. Pokud ovšem se Zbrojovkou zaváhá a Plzeň porazí Jihlavu, obhájí titul po roce znovu Viktoria.

Fotbalisté Slavie mají titul na dosah, musí porazit Zbrojovku Brno

Karty jsou rozdány jasně. Slavia má sice výhodu, zároveň je však pod obrovským tlakem a v závěru soutěže několikrát předvedla, že ten ji příliš nesvědčí. Právě psychika bude v posledním zápase rozhodujícím faktorem. Podzimní střetnutí ovládla Slavia v Brně jasně 4:1 a tento výsledek ji naopak pomůže a dodá sebevědomí.

Viktoria Plzeň svůj zápas zvládne a neškodnou Vysočinu hladce porazí. Slavia Praha se proti Zbrojovce nadře mnohem více a zdánlivě jednoznačné utkání bude vyrovnaná bitva. Sešívání neporazí Zbrojovku o více jak dvě branky, přesto budou slavit výhru, která jim zajistí vytoužený mistrovský titul.

TIP: Plzeň – Jihlava: Handicap 0:2 1 v kurzu 1,97 vsadit u Fortuny

Plzeň - Jihlava: sázka v handicapu

TIP: Slavia – Brno: Handicap 0:2 02 v kurzu 1,71 vsadit u Fortuny

Slavia - Brno: sázka v handicapu

Kvalifikace Evropské ligy: Využijí Teplice domácí prostředí?

Zatímco v bitvě o titul mají oba soupeři k dispozici domácí prostředí, v souboji o evropské poháry bude Mladá Boleslav hájit čtvrtou příčku na půdě Liberce, který má na jaře dobrou formu. K dispozici má náskok jednoho bodu na Teplice , který ale nechává vše otevřené. Pokud Boleslav v Liberci zvítězí, nemusí se ohlížet na výsledek Teplic a kvalifikaci Evropské ligy si zahraje ona.

Teplice doma přivítají Duklu, se kterou musí bodovat a zároveň doufat v klopýtnutí Boleslavi. Pokud v domácím prostředí Duklu porazí a současně Boleslav nevyhraje v Liberci, evropské poháry budou k vidění právě na severu Čech.

Teplice a Mladá Boleslav budou na dálku bojovat o Evropskou ligu

Při stejném počtu bodů má výhodu lepších vzájemných zápasů Mladá Boleslav. Lepší výchozí pozici před posledním kolem mají ale Teplice, a to hned z několika důvodů. Útočí z „druhé vlny“ a navíc v domácím prostředí, což je v takto důležitém zápase obrovská výhoda. „Na tahu“ je především Mladá Boleslav, která má situaci ve své moci a je pod větším tlakem. Liberec navíc v celém ročníku na svém stadionu prohrál ze čtrnácti utkání pouze jednou a z tohoto pohledu patří k nejlepším z celé ligy.

Kvalifikaci Evropské ligy si zahrají Teplice, které doma porazí Duklu a Mladá Boleslav vydře v Liberci pouze bod, který ji stačit nebude. Teplice tak završí parádní jarní stíhací jízdu, zatímco v Mladé Boleslavi bude panovat rozčarování nad ztracenou sezónou.

TIP: Teplice – Dukla: 1 v kurzu 1,67 vsadit u Fortuny

Teplice - Dukla: sázka na domácí

TIP: Liberec – Mladá Boleslav: 0 v kurzu 3,40 vsadit u Fortuny

Liberec - Mladá Boleslav: sázka na remízu

Online sázková kancelář Fortuna - Sázka bez rizika 1 000 Kč jen pro sázkaře Bet-Arena.cz!Sázka bez rizika 1 000 Kč registrací přes BetArenu

Více: Recenze sázkové kanceláře Fortuna

Bonus: vyberte si mezi 100% bonusem 3 000 Kč nebo 1 000 Kč sázkou bez rizika od Bet-Arena.cz!

KLIKNĚTE ZDE A ZAČNĚTE SÁZET U FORTUNY

Autor článku: Marek53

Zdroj foto: sport.tn.nova.cz, isport.blesk.cz, www.sport.cz

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Přepnout na plnou verzi
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Provozovatel: J & L SOLUTIONS LIMITED, Suites 41/42, Victoria House, 26 Main Street, Gibraltar